Ne veltui sakoma: matematika - visų mokslų motina. Šis mokslas mokykloje gali būti integruotas į visus mokomuosius dalykus . Biologijoje visada yra svarbus duomenų rinkimas, sisteminimas, diagramų ir lentelių sudarymas bei braižymas. Joks tiriamasis darbas neapsieina be matematikos mokslo.

Gegužės 23 dieną, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Matematika gyvenime“, kuri vyko Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje. 7c klasės mokinys Tadas Gudauskas (mokytoja Zita Gudauskienė) pristatė darbą „Fizikinių ir cheminių veiksnių įtaka DNR išskyrimo iš ląstelės rezultatui“. 8a klasės mokinė Agnė Dirmantaitė (mokytoja Živilė Juškienė) pristatė tyrimą „Tiesos ir mitų apie kokakolą įrodymas“ , kurį atliko kartu su 8b klasės mokine Greta Jokubauskaite. 6c klasės mokiniai Urtė Rimkutė ir Lukas Straukas (mokytoja Lineta Dargienė) pristatė savo darbą pavadinimu „Nulis kalorijų“. 6c klasės mokiniai Jokūbas Genys ir Rokas Jakštas (mokytoja Lineta Dargienė) visiems papasakojo apie  laimingų skaičių magiją.

Buvo įdomu klausytis mokinių iš Turkijos, Kroatijos, Slovakijos ir Lietuvos. Taip pat įgijome naujos patirties pristatydami darbus anglų kalba. Klausydami lektoriaus Giedriaus Alkausko paskaitos „Matematika muzikoje“ praplėtėme savo akiratį. Džiaugiamės dalyvavimu konferencijoje.

 

8a klasės mokinė Agnė Dirmantaitė