Gegužės 10 d., sekmadienį, Kurtuvėnų dvare (Šiaulių raj.) 90 šokėjų porų iš visos Lietuvos varžėsi 11-osiose šalies mokinių folklorinių šokių varžytuvėse „Patrepsynė 2015“. Šiemet Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijai atstovavo dvi poros ir abi tapo nominantėmis. Jos šoko pradedančiųjų šokėjų kategorijoje 5 šokius: „Labryt, labryt, panyte“, „Polka biedna“, „Šyvis“, „Dirižablis“, „Gyvatas“.

Finalo prizininkai :

Liepa Mikalauskaitė, 4a kl. ir Tadas Gudauskas, 5c kl. -  už varžytuvių finale šauniausiai pašoktą šokį „Šyvis“.

Erika Vaičiulytė ir Rokas Kauleckas, 8 a kl. - už varžytuvių finale šauniausiai šoktą šokį

„ Dirižablis“.

Šokėjus vertino žiuri, vadovaujama pirmininko latvio etnologo Ernesto Spičo, kuris yra panašių į „Patrepsynę“ folklorinių šokių varžytuvių Latvijoje sumanytojas. Kartu su juo šokėjus vertino ir humanitarinių mokslų daktaras, Panevėžio muzikos mokyklos direktorius, etnomuzikologas Gvidas Vilys, Šiaulių universiteto Edukologijos fakulteto docentė, socialinių mokslų daktarė Ramutė Gaučaitė, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro etnokultūrinės veiklos koordinatorė Rita Šukienė, Šiaulių administracijos Kultūros skyriaus vedėjas, choreografas Tomas Vaitkus.

Šokėjai apdovanoti padėkos raštais, „Patrepsynės“ suvenyrais, saldumynais bei varžytuvių organizatorių, vertinimo komisijos narių  įsteigtais prizais.

Nuotraukos Liepos Mikalauskaitės, informaciją pateikė mokytoja Irmina Kėblienė