Kaip ir kasmet „Šilalės Dariaus ir Girėno” skautų draugovė dalyvavo tradicinėje kasmetinėje skautų Pavasario šventėje, skirtoje Šv. Jurgiui. Šiais metais ši šventė buvo suorganizuota Panevėžyje ir jos 2015 m. pagrindinė tema – etnografija.

Ankstyvą savaitgalio rytą mūsų skautai pajudėjo iš Šilalės. Nuvykę į Panevėžį užsiregistravome, pasisveikinome su seniai matytais draugais ir pažystamais, dalyvavome iškilmingose eitynėse, kuriose dalyvavo apie 1000 skautų iš visos Lietuvos, pažymėtina tai, jog Tauragės krašto skautų gretos buvo didžiausios. Vėliau vyko iškilmingos šventės rikiuotė miesto Laisvės aikštėje, o po jos skautai išsiskirstė į veiklas pagal amžiaus grupes. Vyresni skautai vyko į Panevėžio rajoną, kur jų laukė trys edukacinės programos. Jas vedė ir amato mokė Upytės tradicinio amatų centro menininkai. Dalyviai gaminosi molinukus keramikos pamokoje, prisiminė Velykas dažydami kiaušinius, o audimo pamokėlėje susipažino su audimo technika ir bandė patys austi senąsias lietuviškas juostas. Būta progų ir šiltu pavasario oru pasimėgauti – lauke skautų laukė amatų meistrai: sesė Edita mokė pasigaminti dėžutes iš popieriaus, brolis Kęstutis kvietė visus patrypti ir prisiminti liaudiškus šokius, dailininkas Ričardas Ničiajus mokė kūrybiškumo ir tapybos technikos. Dalis skautų keliavo į Upytės Linų muziejų, kuriame susipažino su senoviniu lino apdirbimo procesu, turėjo galimybę prisiliesti prie įrankių linui apdirbti, verpimo staklių, pamatyti išaustas staltieses ir rankšluosčius. Kiekvienas galėjo pamėginti nubraukti lino galvutes, minti, brukti ir šukuoti plauštą ar netgi pabandyti austi. Po veiklų skautai sugrįžę į miestą vaišinosi skautiška vakariene ir linksminosi, šokdami liaudiškus šokius. Gaila, tačiau atėjus vakarui, visiems teko atsisveikinti.

Skautų vadovė: Aurelija Betingienė