Spausdinti

Gegužės 25 rytą po dviejų pamokų mes, ateitininkai, su savo vadove mokytoja D. Slušnyte sėdome į mokyklinį autobusą ir išvykome į Šiaulių koncertų salę ,,Saulė‘‘, kur stebėjome Šiaulių dramos teatro vienos dalies muzikinį spektaklį ,,Žanos d‘Ark misterija‘‘.  Koncertų salėje mus pasitiko Šiaulių vyskupas E. Bartulis. Jo ekscelencija nuoširdžiai bendravo su mumis.

Kai kurie iš mūsų į spektaklį vykome nusiteikę gana skeptiškai, tačiau po jo nuomonė visiškai pasikeitė. Spektaklio metu susipažinome su drąsia, atsidavusia Dievui ir Bažnyčiai nepaprasto kovingumo mergina Žana d‘ Ark (1412-1431), dar vadinama Orleano mergele. Ji garsi prancūzų patriotė, anglų sudeginta ant laužo kaip eretikė, o po kiek laiko reabilituota Šventojo Sosto.

Būdama keturiolikos, Žana ėmė girdėti dangiškus balsus, kad reikia vaduoti Prancūziją iš anglų okupacijos. Po dvejų metų ji savanoriškai prisistatė kariuomenes vadovybei ir išsakė savo tikslą - ,,išgelbėti Prancūziją‘‘. Orleanas buvo išvaduotas dieviškos pagalbos ir Žanos d‘Ark dėka. Buvo pasiektos ir kitos pergalės. Tačiau netrukus ji buvo išduota savų priešams anglams.

1910 m. popiežius Pijus X ją paskelbė palaimintąją, o 1920 m. Benediktas XV – šventąja.

Po spektaklio užsukome į Katedrą ir vykome į ,,Aušros‘‘ muziejų. Ten gidas papasakojo apie archeologinius radinius, jų paskirtį. Paskui pakilome į antrą muziejaus aukštą ir patys trumpam tapome archeologais. Supratome, kad ši profesija reikalauja ypatingo kruopštumo, nes dirbti reikėjo su mentele, šluotele, kol pasisekė smėlyje rasti senienų. Po to turėjome radinius nupiešti, aprašyti, nustatyti jų paskirtį.

Namo  grįžome laimingi, nes puikiai iš mokome  istoriją apie Žaną d‘ Ark bei lietuvių gyvenimą nuo Akmens amžiaus iki Viduramžių .