Sausio 13-ąją dieną Lietuva dvidešimt penktą kartą minėjo Laisvės Gynėjų dieną. Šiai dienai skirti renginiai vyko ir mūsų mokykloje. Mūsų mokykla prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. ryto, skambant E.Masytės dainai „Laisvė“ , mokiniai su mokytojais savo kabinetuose ant palangių uždegė atminimo žvakutes. Mokyklos skautai su savo vadove istorijos mokytoja A.Betingiene padainavo keletą patriotinių dainų.

Per 1-3 pamokas 4-8 klasių mokiniams aktų salėje vyko pilietiškumo pamokos, skirtos Laisvės Gynėjų dienai paminėti. Pamokas vedė 8d klasės mokiniai Goda Gerybaitė ir Rokas Kinderis. Pradinukai per pirmąją pamoką taip pat prisiminė Sausio 13-osios dienos įvykius, ir pagerbė žuvusius už tėvynės laisvę.

Per ilgąsias pertraukas mokiniai televizorių ekranuose stebėjo vaizdus, susijusius su 1991-ųjų metų sausio 13-osios dienos įvykiais.

Daugelis mokyklos bendruomenės narių prisijungė prie akcijos „Neužmirštuolė“, taip pagerbdami mūsų Laisvės Gynėjų atminimą.

Kas mums šiandiena yra Sausio 13-oji? Dar vis pulsuojanti netekčių žaizda ar šlovingos pergalės, ginant laisvę, diena? Istorijos tėkmė padės mums atsakyti į šį klausimą. Ir atsakymas bus vienareikšmis: naujoji Lietuvos istorija turi savo šlovės dieną ir tai yra Sausio 13-oji.

Istorijos mokytoja R.Kelpšienė.