1918 m. vasario 16-ąją buvo pasirašytas Lietuvos Tarybos Nepriklausomybės Aktas, kuriuo buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Valstybinės šventės skatina atsigręžti į savo tautos istoriją, prisiminti asmenybes, aplinkybes ir priežastis, kurios lėmė konkrečius istorijos lūžius. Vasario 16-osios data Lietuvai labai svarbi – tai mūsų valstybės gimtadienis. Šiandien atsigręžiame ne tik į praeitį, bet žiūrime ir į ateitį – Lietuvos ateitis mūsų visų rankose.

Todėl šią istorinę datą, vasario 12 dieną Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija minėjo aktyviai ir įsimintinai. Visą dieną mokykoje vyko aktyvios veiklos ir užsiėmimai skirti šiai dienai paminėti. Mokiniai kūrė draugystės apyrankes, naudojant skautiškų mazgų metodus, gamino Lietuvos žemėlapio dėliones, sukūrė Lietuvos širdžių vėliavą, žaidė žaidimus, skatinančius pilietiškumą ir toleranciją.

Po aktyvių užsiėmimų visa progimnazijos bendruomenė ir mokinių tėveliai rinkosi Šilalės kultūros centre, kur vyko didžiulis renginys. Sugiedoję Lietuvos himną, prisiminę 1918-ųjų metų Lietuvos laisvę nulėmusius įvykius, paklausę dainų ir pažiūrėję atliktus šokius, visi minėjimo dalyviai galėjo pasidžiaugti geriausiais mokyklos mokiniais ir jų pasiekimais. Renginio metu mokiniams buvo įteikta daug padėkų, diplomų. Taip pat apdovanota ir Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos sporto komanda, tapusi Lietuvos sporto čempione. 1-8 klasių mokiniai, baigę pirmąjį mokslų pusmetį labai gerais ir gerais rezultatais buvo apdovanoti mokyklos direktoriaus Arūno Aleksandravičiaus padėkos žvaigždėmis.

Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos istorijos mokytoja Aurelija Betingienė