Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Ši data pasirinkta kaip pusiausvyros ir atsinaujinimo ženklas, galintis paraginti pamiršti tarpusavio skirtumus ir pripažinti bendrą tikslą – saugoti Žemės gamtą ir kitus išteklius.

Prisidėdamos prie Žemės dienos paminėjimo, kovo 30 dieną, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos 6b klasės mokinės Dominyka Čyvaitė, Skaidra Pugačiauskaitė, Neda Eitutytė, Aistė Arnašiutė, Emilija Noreikaitė, Beatričė Rupšlaukytė ir Meda Petrauskaitė, lydimos auklėtojos ir biologijos mokytojos Živilės Juškienės, lankėsi Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiosiose (lavinamosiose) klasėse. Mergaitės čia besimokantiems neįgaliesiems mokinukams priminė Pasaulinės Žemės dienos prasmę ir paaiškino, jog fosilijos rodo evoliucijos istoriją. Kadangi Pasaulinė Žemės diena ragina pamiršti tarpusavio skirtumus, tai kartu su viešniomis mokyklos auklėtiniai mokėsi gaminti antspaudus panaudojant įvairias technikas. Vieni gamino įvairiaspalvius medžių lapų antspaudus pasitelkiant guašo ir tapybos techniką, o kantriausieji gamino fosilijas iš cemento liejinio. Gautu rezultatu buvo visi patenkinti. Veiklos dalyvių darbai puoš Šilalės rajono savivaldybės socialinių paslaugų namų, kur įsikūrusios lavinamosios klasės, sienas.

Dariaus ir Girėno progimnazijos mokinėms tai buvo nauja patirtis. Bet mergaitės tvirtai tikina, kad jos dar ne kartą grįš pas naujus savo draugus, nes prasminga veikla skatina pamiršti bet kokią atskirtį.

Neda Eitutytė

6 b klasė