Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija

1982 m. duris atvėrė Šilalės II vidurinė mokykla ir joje tuo metu dirbo 29 mokytojai, mokėsi 666 mokiniai. Mokyklos atidarymo proga buvo pasodintas ąžuoliukas.

1_nuotrauka

1993 m. suteiktas Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinės mokyklos vardas.

Nuo 2012 m. rugsėjo 1 dienos mokyklai suteiktas progimnazijos statusas.

Dabar mokosi 1019  mokinių, dirba 75 pedagogai, iš jų dvi mokytojos ekspertės, 27 mokytojai metodininkai. Išleista 30 abiturientų laidų.

____________

Mokyklos direktorius – Arūnas Aleksandravičius. Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje dirba 2 socialiniai pedagogai, spec. pedagogė, psichologė, veikia moderni biblioteka, skaitykla, Ugdymo karjerai centras,  mokinius taisyklingos tarties moko logopedė.

____________

Mokykloje įgyvendinamos priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo pirmos pakopos, vidurinio, specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams pritaikytų ir neformaliojo vaikų ugdymo programos. Mokykla yra Šilalės savivaldybei priklausanti biudžetinė įstaiga. Mokykloje pirmosios (anglų) užsienio kalbos mokomasi nuo 2 klasės, antrosios (rusų arba vokiečių) užsienio kalbos pradedama mokytis 6 klasėje.

____________

Mokykla be įprastų – Mokslo metų pradžios šventės, Mokytojų dienos, Šimtadienių, Paskutiniojo skambučio bei abiturientų išleistuvių - turi savo išskirtines šventes. Tokiomis galėtume pavadinti chorų šventę, joje dalyvauja visos 1-8 klasės, jau tradicija tampančias etnokultūrinės tematikos šventes – Folklorinių šokių viruso bei Etnosavaitės šventės.

____________

Mokiniai nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose ne tik rajone, bet ir respublikoje bei tarptautiniuose projektuose, tokiuose kaip Comenius, dalyvauja sportinėse varžybose, olimpiadose.

____________

Mokykloje mokytojais dirba šie buvę mokyklos mokiniai: Stasė Būdvytienė (I laida), Edita Milkintienė (I laida), Jolita Kasnauskienė (I laida), Kostas Mačionis (I laida), Danguolė Mikutavičienė (I laida), Asta Ciparienė (I laida), Valdemaras Voras (I laida), Lineta Dargienė (XIV laida).

____________

Mokykla turi užmezgusi bendradarbiavimo ryšius su lakūnų vardus turinčiomis mokyklomis, Lietuvos kariuomenės Karinėmis oro pajėgomis.

3_nuotrauka