Specialioji pedagogė - Inga Kanonovienė

Ketvirtadienis

Penktadienis

12.00-12.30

Tikslas – didinti specialiojo ugdymo(si) veiksmingumą siekiant asmeninės kiekvieno vaiko pažangos, sudarant sąlygas sėkmingai integracijai į mokyklos bendruomenę bei užtikrinant pilnavertį vaiko poreikių tenkinimą ugdymo procese.

Uždaviniai:

1. Laiku pastebėti ir analizuoti mokinių ugdymo(si) sunkumus.
  2. Teikti SUP turintiems mokiniams specialiąją pedagoginę pagalbą, o jų tėvams bei mokytojams metodinę specialiąją pedagoginę pagalbą.
  3. Bendradarbiaujant su pedagogais, vaikų artimaisiais, kitomis institucijomis, padėti pažinti ir tobulinti mokinių gebėjimus, sudaryti sąlygas juos puoselėti.

Specialiojo pedagogo veiklos kryptys:

• Atlikti pedagoginį mokinių vertinimą bei nustatyti mokinių žinių, mokėjimų, įgūdžių, gebėjimų lygį, specialiuosius ugdymosi poreikius.
  • Stiprinti mokytojų, tėvų (globėjų, rūpintojų) gebėjimą ugdyti mokinius, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių.
  • Padėti SUP turintiems mokiniams sėkmingai integruotis bendrojo ugdymo įstaigoje, skatinti mokinių mokymosi motyvaciją.
  • Padėti specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams įsisavinti ugdymo turinį (specialiojo pedagogo kabinete) ir lavinti jų sutrikusias funkcijas, atsižvelgiant į kiekvieno specialiųjų ugdymosi poreikių turinčio mokinio gebėjimus, ugdymosi galimybes, mokymosi ypatumus.
  • Patarti mokytojams, kaip pritaikyti specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams mokomąją medžiagą ir mokymo priemones, individualizuoti programas.
  • Teikti metodinę pagalbą mokytojams, specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) ir kitiems asmenims, tiesiogiai dalyvaujantiems ugdymo procese, ir juos konsultuoti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymo klausimais.
  • Dalyvauti mokyklos Vaiko gerovės komisijos veikloje.

Šviesti mokyklos bendruomenę specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymo, specialiosios pedagoginės pagalbos teikimo klausimais, formuoti mokyklos bendruomenės ir visuomenės teigiamą požiūrį į specialiųjų ugdymosi poreikių mokinius.

Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos Obelyno daugiafunkcis centras

Specialioji pedagogė – Dalia Ežerskienė