Lietuvos liaudies kultūros centras 2016 metų rudenį paskelbė tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų konkursą „Visa mokykla šoka“. Konkurso tikslas – išaukštinti tradicinį šokį, telkti bei vienyti mokyklos bendruomenes, stiprinti lietuvių tautinės tapatybės pajautą.

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija bei Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija nusprendė dalyvauti smagiame, nesudėtingą tradicinį šokį populiarinančiame projekte. Net penkis mėnesius Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos ir Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniai, dalyvaujantys Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliuose „Gers Smuoks“, „Smuokiuka“,  VšĮ „Etnoklubas“ bei NVŠ „Etnokultūros dirbtuvės“, pasipuošę tautiniais kostiumais ir nusiteikę išmokyti lietuvių tradicinių šokių šventiškai paženklintu autobiusiuku, aplankė 12 skirtingų Šilalės rajono ugdymo įstaigų. Balandžio 24 d. Šilalės miesto stadione vyko baigiamasis renginys „Visa Šilalė šoka“, kuriame dalyvavo net 658 poros iš visų Šilalės rajono ir miesto ugdymo įstaigų.

Projekto laureatais respublikiniame projekte tapo Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija (koordinatorės Irmina Kėblienė ir Ilona Raudonienė) ir Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija (koordinatorės Irmina Kėblienė ir Jolanta Kažukauskienė), užėmusios I-ąją vietą – konkurso nugalėtojams organizatoriai dovanos koncertą ir vakaronę su jaunimui patraukliai atlikėjais. Specialieji prizai „Už tradicinių šokių sklaidą rajono ugdymo įstaigose“ įteikti Šilalės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriui bei Šilalės rajono savivaldybės kultūros centrui, projekto vadovei Guodai Juškaitei. Svarbu paminėti, jog tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų konkurse dalyvavo rekordinis Šilalės rajono ugdymo įstaigų skaičius. Jos visos prisidėjo prie šilališkių laimėjimo.

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija (koordinatorės Irmina Kėblienė ir Jolanta Kažukauskienė),

Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija (koordinatorė Ilona Raudonienė),

Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija (koordinatorė Gražina Pameditienė),

Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija (koordinatorė Olga Jogminienė),

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija (koordinatorė Rasa Ramanauskienė),

Šilalės r. Pajūralio pagrindinei mokykla (direktorė Renata Rimkuvienė),

Šilalės r. Žadeikių pagrindinei mokykla (koordinatorė Gražina Pameditienė),

Šilalės r. Kvėdarnos Prano Liatuko pradinė mokykla (koordinatorius Valdas Urniežius),

Šilalės r. Upynos Stasio Girėno mokykla (koordinatorė Ilona Raudonienė),

Šilalės r. Obelyno pagrindinė mokykla (koordinatorė Jolanta Viliušienė),

Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“ (koordinatorė Kristina Ačė).

II-oji vieta atiteko Kauno Palemono gimnazijai, koordinatoriams Rasai Strabulienei ir Andriui Darčianovui, III-oji - Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijai, koordinatorei Džiuljetai Ragauskienei bei Visagino „Verdenės“ gimnazijai, koordinatorei Daivai Maldžiuvienei.

Nuoširdžiai dėkojame visoms Šilalės rajono mokykloms, mažiausiems dalyviams- Šilalės lopšeliui- darželiui „Žiogelis“, mokyklų direktoriams, auklėtojams, mokytojams, mokiniams, prisijungusiems prie projekto „Visa mokykla šoka“ įgyvendinimo. Nekantriai laukiame baigiamojo renginio „Visa Lietuva šoka“, kuris vyks š. m. rugsėjo 15 d. Šilalės mieste. Jo metu bus apdovanojamos visos ugdymo įstaigos - laureatės, jų koordinatoriai, į projektą aktyviausiai įsitraukę mokytojai, klasių vadovai, kultūros darbuotojai, o po apdovanojimų vienu metu visoje Lietuvoje bus šokami tradiciniai šokiai.

Projekto rezultatai :

Projekto akimirkas galite pamatyti: https://www.youtube.com/watch?v=CGrBRzyfjPE

Straipsnio autorė -  Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro projekto vadovė Guoda Juškaitė