pazymejimas

erasmus reklama

Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija Erasmus+ srities projektuose dalyvauja nuo pat jų atsiradimo pradžios – 2014 metų. Įgyvendintas trejų metų projektas „Riding the Rainbow to a Better Future“, projektas „Essential Life Skills“. Pirmasis projektas buvo skirtas mokytojų tobulinimuisi, žinių gilinimui, kompetencijų įgijimui. Antrasis projektas skirtas mokiniams, juo siekiama ugdyti įgūdžius, kurių prireiks mokiniams darbo rinkoje, kasdieniniame gyvenime, sveikos gyvensenos propagavimui.

Šiuo metu įgyvendinami 3 Erasmus+ mokyklų mainų strateginės partnerystės projektai, į kuriuos įtraukiami 13-15 metų mokiniai bei įvairių dalykų mokytojai.

Projektas „Explore, Inspire, Animate in Nature“, kurio pagrindinis tikslas – praturtinti mokymosi metodus, ugdyti problemų sprendimo įgūdžius ir pažinti, tyrinėti natūralią gamtą. Projekte dalyvauja šešios šalys: Italija, Portugalija, Ispanija, Graikija, Lenkija ir Lietuva.

Projektas „Everyone is Someone“, kurio pagrindinis tikslas yra įtraukti jauną žmogų į visuomenės gyvenimą. Įtraukti mokyklose veikiančias mokinių tarybas sėkmingam bendradarbiavimui tarp šešių projekto šalių partnerių: Italijos, Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Turkijos ir Graikijos.

Projektas „For Dynamic Mathematics: STEM“. Šiuo projektu siekiama integruoti mokinių matematines žinias į realias gyvenimo situacijas, bei taikyti naujoves informacinių technologijų srityje. Šiame projekte taip pat šešios šalys partnerės: Italija, Suomija, Graikija, Lietuva, Turkija ir Ispanija.

Visi projektai vykdomi 24 mėnesius.

Programa „Erasmus+" padeda gerinti mokymo ir mokymosi kokybę Europos iki/mokyklinio ugdymo organizacijose, mokymo personalui suteikia galimybių tobulinti profesinius įgūdžius ir bendradarbiauti su partneriais Europoje. Programos veiklos leidžia plėtoti ir dalytis gerąja praktika bei naujovėmis, skatina bendradarbiavimą už mokyklos ribų ir kitose švietimo ir mokymo srityse.

Bendrojo ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projektų uždaviniai – kurti, perkelti ir įgyvendinti  naujoves bei dalintis gerąja praktika mokyklose, vietinės ir regioninės valdžios institucijose, mokytojų rengimo ir kitose organizacijose.