2010-2011 mokslo metai


_____2010-2011 mokslo metais mokykloje veikia 3 etnokultūrinės krypties neformaliojo ugdymo užsiėmimai (vienas pradinių klasių, du 5-12 klasių mokiniams). Mokiniai nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose ne tik rajone, bet ir respublikoje. Šiais mokslo metais laimėta pirmoji vieta respublikiniame konkurse "Tautos dvasios beieškant" (kino sekcijoje). Dabar intensyviai ruošiamasi "Patrepsynė 2011" rajoniniam turui. Norintys išmokti šokti, muzikuoti, sužinoti kuo daugiau apie žemaičių papročius bei tradicijas renkasi antradieniais per 7 ir 8 pamokas mokyklos diskotekų salėje.

 

Šilališkiai- Respublikinio projekto "Tautos dvasios beieškant" nugalėtojai


_____2010 m.  gruodžio 2-3 d. Šventojoje vyko  etnokultūrinio projekto "Tautos dvasios beieškant" aptarimas ir nugalėtojų apdovanojimas.

Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinės mokyklos šauni  12 b ir 12 c klasių mokinių komanda projektui pateikė filmą  apie mokykloje organizuotus etnokultūrinius renginius, išsamius renginių aprašymus bei  atlikto tyrimo apie tokių renginių reikšmę mokyklos ugdymo procese analizę.

_____Respublikiniame projekte, kuriame šilališkiai dalyvauja jau trečius metus, rungėsi 126 mokiniai iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Projektui pateiktus darbus vertino  Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininkai. Vertinimo komisijos pirmininkė  etnologė Gražina Kadžytė mūsų komandai negailėjo gražių žodžių už nuoseklų ir kūrybingą darbą puoselėjant etnokultūros tradicijas mokykloje, už ypatingą tautos dvasios atradimą  ir  jos transformavimą per moderniąsias technologijas ne tik į ekraną, bet ir  į vaikų širdis. Anot jos, Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėnos vidurinės mokyklos komandos darbą, visa galva praaugusį konkurentus, verta LJTC pateikti kaip puikią pavyzdinę metodinę priemonę, įrodančią , kokią didžiulę galią turi etninės kultūros puoselėjimas ir propagavimas mokykloje.

Projekto nugalėtojais tapo:

I vieta - Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vid. mokyklos mokinių komanda, vadovaujama mokytojų Irminos Kėblienės ir Linetos Dargienės.

II vieta - Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos mokinių komanda, vadovaujama mokytojų Deivido Milašiaus, Napoleono Rymkevičiaus, Tomo Bartkaus.

III vieta - Kauno raj. Babtų gimnazijos mokinių komanda, vadovaujama mokytojos Sigutės Buivydienės.

IV vieta - Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinių komanda, vadovaujama mokytojų Irenos Motūzienės ir Ramutės Volkuvienės.

Irmina Kėblienė


***

2008-2010 metai


_____Etninės krypties neformaliuosius užsiėmimus lanko 64 aktyvūs nariai. Daugelis iš jų per pastaruosius metus laurus skynė ne viename respublikiniame projekte. Galime didžiuotis, kad mūsų jaunieji entuziastai kūrybine veikla garsina ne tik savo mokyklą, bet ir Žemaitiją: 2007 m . 8-12 kl. mokinių komanda, atstovavusi visai Žemaitijai, tapo respublikinio projekto „Mūsų kraitis Europoje“ laureatais, 2008 m. regioninio projekto „Mūsų kraitis Europoje“ laureatais, dvejus metus iš eilės (2008 m. ir 2009 m.) respublikiniame projekte „Tautos dvasios beieškant“ (kino sekcijoje) iškovota I-oji vieta, 2009 m . Vilniaus Tarptautiniame kino festivalyje „Kino knyga 2009“ dabartinės 11c ir 11 b kl. komanda pakliuvo tarp septynių geriausių respublikoje ir gavo nominaciją „Už žanro grynumą“. Tais pačiais metais dabartinių 11-12 klasių komandarespublikiniame projekte „Mūsų kraitis Europoje“ užėmė garbingą II-ąją vietą. Anot žymios Lietuvos etnologės Gražinos Kadžytės, šilališkiai respublikiniuose konkursuose pastaraisiais metais aukštai iškėlė kartelę net didžiųjų miestų komandoms.
______2 etnokultūrinės vasaros poilsio stovyklos dalyviai ( Kostas Vanagas ir Darius Jonas Aukštkalnis) į mokyklos istoriją įeis ilgam- per 4 stovyklos dienas jie pagamino dvejas žemaitiškas kankles, kuriomis groti mokytoja Lineta Dargienė išmoko ne vieną Etnoklubo merginą.
______Etnoklubo nariai aktyvūs mokyklos renginių organizatoriai, daugelio rajono kultūros renginių, edukacinių programų, etnokultūrinių vasaros stovyklų dalyviai. Be jų pagalbos pastaruoju metu nebūtų suorganizuotas „Folklorinių šokių virusas“, apėmęs beveik visus 5-12 klasių mokinius. Etnoklubo narių kraičio skrynioje dar daug neįgyvendintų idėjų, todėl tikimės sėkmingai plėtoti veiklą ir toliau.