„Etninė kultūra – visos tautos (etnoso) sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolat atnaujinama kultūros vertybių visuma, padedanti išlaikyti tautinį tapatumą bei savimonę ir etnografinių regionų savitumą. Etninės kultūros gyvoji tradicija – tautos paveldėtos kultūros perdavimas, jos kūrimas ir atsinaujinimas..“

Šiandien Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje vyko etninė popietė „Atverk senolių skrynią“, skirta Lietuvos regionų metams paminėti. Popietėje dalyvavo pop choras „Lietutis“ (vadovė Laima Petkuvienė), jaunučių liaudiškų šokių grupė „Padūktinis“, mergaičių liaudiškų šokių grupė „Žemuogėlė“ (vadovė Alma Rumšienė), pasakotojai, kurie ruošiasi „Tramtatulio“ konkursui – Guoda Kareivaitė, 3a kl., Mindaugas Eidukas, 3b kl., Šarūnas Rumša, 5b kl. (mokytoja Alma Rumšienė) ir 3a, 4e, 5b klasės.

Mokiniai atvėrė nematomus turtus – dainavo lietuvių liaudies dainas „ Tai raibumai genelio“, „Lakštingalėlė“ (pop choras„ Lietutis“), žemaitišką dainą padainavo 5b klasė, juos ruošė mokytoja Laimutė Saročkienė. Jaunučių liaudiškų šokių grupė „Padūktinis“ pašoko būsimos 2024 m. Dainų šventės šokį „Pupos“, mergaičių kolektyvas „Žemuogėlė“ pašoko lietuvių liaudies sceninį šokį „Siaudelė“. Gražūs žemaitiški pasakojimai liejosi iš pasakotojų lūpų – Guodos, Mindaugo ir Šarūno. O popietės svečias –pasakotoja Birutė Normantienė – nepagailėjo patarimų pasakotojams, o jos pačios nuostabus pasakojimas sužavėjo ne vieną klausytoją. Aišku, klausytis reikia kantriai mokytis visiems žiūrovams. O skrynią užvėrė folkloriniais šokiai „Latrišu“ ir „Žemaitike“, kuriuos trankiai šoko 3a, 4e klasių mokiniai ir šokėjai.

Ačiū kolegėms Laimai Petkuvienei ir Laimutei Saročkienei, Birutei Normantienei už bendrystę.

Dėkoju direktoriaus pavaduotojoms ugdymui Danai Šiaudvytienei ir Sandrai Vaičikauskienei už pagalbą organizuojant renginį. O apibendrinant mano palinkėjimas toks – tegul šitoje mokykloje didėja nenuperkami turtai: liaudies šokis ir daina, žemaitiškas pasakojimas...

Alma Rumšienė, šokių mokytoja.