Ventės ragas – pusiasalis Kuršių mariose, Šilutės rajone. Pusiasalis labiausiai žinomas dėl jame įkurtos migruojančių paukščių žiedavimo stoties bei seniausio iš Lietuvoje išlikusių septynių švyturių. Geografiniu požiūriu Ventės ragas ideali vieta paukščiams gaudyti ir žieduoti. Rytine Baltijos jūros pakrante driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių.

Rugsėjo – spalio mėnesiais būna dienų, kai Lietuvos pajūriu ties Klaipėda per dieną praskrenda daugiau kaip 3 mln. paukščių. Vietiniai žmonės sako, kad tomis dienomis pro paukščių būrius vargiai dangus besimato.

Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos antrokai labai susidomėjo šia vieta ir paukščių migracija. Rugsėjo 12 ir 14 dienomis aplankė Ventės ragą. Gėrėjosi šio gamtos kampelio grožiu, atidžiai apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, stebėjo kaip žieduojami paukščiai. Jų buvo tikrai daugybė!

Birutė Zdanavičienė, Edita Irtmonienė, Rasa Kanciūtė, Stasė Žymančienė.