Kasmet nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyksta lietuvių kalbos dienos, kurių tikslas  didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos siūlymu šie metai skirti Lietuvos etnografiniams regionams ir jų savitumui, lietuvių kalbos tarmėms. Vasario 26 – kovo 1 dienomis 5-8 klasių mokiniai prisiminė, kad jie yra pietų žemaičiai, ir  lietuvių kalbos pamokų metu vykdė projektines veiklas tema „Žemaitiški žodžiai atgyja“. 5-6 klasių mokiniai prisiminė, o kai kurie net pirmą kartą išgirdo, rašė ir iliustravo žemaitiškus žodžius, septintokai mokėsi tarmiškai mintinai deklamuoti eilėraščius, o 8 klasių mokiniai ugdė žemaitiškų tekstų skaitymo ir dailiojo rašto įgūdžius. Įgyta patirtis jaunajai kartai padės suvokti, kad ne tik bendrinė, bet ir tarminė kalba yra ypatinga, unikali ir svarbi.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jurgita Gražinskienė.