Psichologė - Eglė Kvietkauskaitė

8:00 – 14:00  12:00 – 12:30

Penktadienis

8:00 – 14:00  12:00 – 12:30

Psichologo darbo tikslas – stiprinti mokinių psichologinį atsparumą ir psichikos sveikatą, prevencinėmis priemonėmis stiprinti ir skatinti saugios ir palankios ugdymosi aplinkos mokykloje kūrimą, padėti mokiniams atgauti dvasinę darną, gebėjimą gyventi ir mokytis, aktyviai bendradarbiaujant su jų tėvais (globėjais/rūpintojais).

Mokinys konsultuojamas, kai kreipiasi mokytojas, tėvai ar pats vaikas. Visais atvejais reikalingas tėvų (globėjų/rūpintojų) sutikimas. Tėvai, mokiniai gali kreiptis, jeigu:

• vaikas turi emocinių sunkumų (jaučiasi prislėgtas, vienišas, dažnai verkia, stipriai supyksta, yra itin jautrus);

vaikas turi adaptacijos sunkumų (sunku priprasti prie pasikeitimų, pvz., tėvų skyrybos, brolio/sesers gimimas, mokyklos ar klasės pakeitimas);

vaikas turi elgesio sunkumų (neklauso, nesilaiko taisyklių, yra impulsyvus, skriaudžia vaikus ar gyvūnus, tyčia gadina daiktus, vagia);

vaikas turi bendravimo sunkumų (vaikas yra uždaras, nepasitiki savimi, nori draugauti, bet nepavyksta susirasti draugų);

vaikas turi mokymosi sunkumų (sunku susikaupti per pamokas ar ruošiant namų darbus, nebenori mokytis, vengia eiti į mokyklą, neatlieka namų darbų, bėga iš pamokų);

įvairiais gyvenimo atvejais, kai esate sutrikęs ir nežinote, kaip su vaiku kalbėtis bei elgtis.