Turėti augintinį namuose yra smagu. Dažniausiai – tai kačiukas ar šuniukas. Rečiau – jūrų kiaulytė, žuvytės akvariume... Po apsilankymo viename ūkyje, vaikai pagalvojo, kad labai mielas padarėlis galėtų būti ir jų namuose. Tai – šinšila. Šis padarėlis atkeliavo iš toli – iš Pietų Amerikos, Andų kalnų. Dabar Europoje jie auginami kaip naminiai gyvūnėliai. Šinšilos yra judrios ir smalsios. Vienas pagrindinių šinšilų privalumų tas, kad jos neskleidžia jokio specifinio kvapo, o jų kailiukas nesišeria, tad jos yra puikus pasirinkimas alergiškiems žmonėms. Kiekvienas norėjo paliesti, nes kailiukas švelnus. O jeigu dar jis toks mažiukas! Vaikai pastebėjo, kad ne visos šinšilos turi atskirus narvelius... Vienas bėgioja ilgu narvu – koridoriumi, užsuka ,,į svečius“. Tai patinėlis, kuris aplanko gimusius savo vaikučius – šinšiliukus, prisiglaudžia – šildo juos. Smagu stebėti tokį gyvūnėlių bendravimą!

PUG B mokytoja Gražina Šerpytienė