DAUGIAŠALIS  TARPTAUTINIS COMENIUS PROJEKTAS

„CULTURAL VALUES AS TRACES OF EU IDENTITY“

Vykdymas 2009-2011 metai

Veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

comen

• Projekto  šalis – Koordinatorė – Turkija (Ozel Sanko Okullari Private school) – Gaziantepas (kontaktinis asmuo Müge Çolakoĝlu);
  • Projekto šalys – Partnerės:
  • Lietuva – Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinė mokykla ( projekto koordinatorius – Jolita Navickienė);
  • Vengrija – Budapešto Harsanyi Janos Gazdasagi Szzakkozepiskola es Szakiskola (projekto koordinatorius Timea Zsuzsanna Nagy);
  • Slovakija – Žilinos Sukromna obchodna akademija v sprage Akademie vzdelavania ( projekto koordinatorius Vincente Arce) ;
  • Lenkija – Nidzicos Zespol Szkol Ogolnoksztalcacych (projekto koordinatorius Gražyna Wial);
  • Italija – Afragolos Instituto Tecnico Statale per Geometrine Industralia „Carlo Alberto Dalla Chiesa“ (projekto koordinatorius Silvana Stanzione).

PROJEKTO TEMOS:

KULTŪRINIS PAVELDAS

EUROPOS PILIETIŠKUMAS IR EUROPINĖ DIMENSIJA

MOKYMASIS APIE EUROPOS ŠALIS

Partnerystės projekto tikslinės grupės  - 15-18 metų mokiniai.

PROJEKTO TIKSLAS – suvienyti Europos kultūrinius paveldus, kai šiame technologijos amžiuje kultūrinės vertybės yra ignoruojamos. Ugdyti jaunų žmonių toleranciją kitų šalių kultūroms, papročiams ir tradicijoms. Skleisti informaciją ir skatinti domėjimąsi apie EU šalių identitetą ir tuo pačiu atrasti savo pačių identitetą kultūrinių vertybių pagalba.

VEIKLA PARTNERYSTĖJE – kultūrinių vertybių ieškojimas (panašumai ir skirtumai), analizavimas, skleidimas. Informacijos pasikeitimas. Internetinio tinklalapio, multi - medios ir bukletų kūrimas.

Projektas susidės iš dviejų etapų:

2009-2010 m. – dabartinių kultūrinių vertybių ieškojimas ir  informacijos rinkimas, analizavimas , panašumų,  skirtumų atradimas  ir informacijos pasikeitimas.

2010-2011 m. – internetinio tinklalapio kūrimas, DVD, bukletų leidyba ir kt.

Eil. Nr.

Veiklų datos

Veiklos

1.

10/2009

Duomenų rinkimas apie šalių kultūras ir klausimynų paruošimas.

2.

11/2009

(Lapkričio 16-20 dienomis)

Duomenų pasikeitimas ir projektą koordinuojančių mokytojų susitikimas Budapešte dėl  projekto įgyvendinimo, tolimesnių veiklų ir užduočių pasiskirstymo tarp partnerių šalių.

3.

12/2009

Klausimynų naudojimas ir tyrimas.

4.

01/2010

Klausimynų rezultatų pasidalijimas.

5.

02/2010

Duomenų ir informacijos rinkimas apie Slovakijos kultūrą, analizavimas ir ieškojimas bendrų panašumų.

6.

03/2010 (kovo 7-13 dienomis)

Susitikimas Slovakijoje (kartu su mokiniais).

7.

04/2010

Mobilumų įvertinimas ir pranešimo paruošimas. Klausimyno rezultatų analizavimas ir diskutavimas. Bukleto paruošimas ir  internetinio tinklalapio kūrimas.

8.

04/2010

Informacijos kaupimas apie Lietuvos kultūrą ir bendrų kultūrų bruožų paieška. Lietuvos projekto komanda dirba su panašumais ir skirtumais tarp dalyvaujančių šalių kultūrų ir savojo identiteto sklaida.

9.

05/2010 (gegužės 2- 8 dienomis)

Susitikimas Lietuvoje.

10.

06/2010

11.

08/2010

Informacijos rinkimas apie Lenkijos kultūrą, analizavimas ir bendrų kultūrų panašumų paieška.

12.

09/2010 (26 – spalio 2 dienomis)

Susitikimas Lenkijoje.

13.

10/2010

14.

11/2010

Informacijos rinkimas apie Italijos kultūrą, analizavimas ir bendrų kultūrų panašumų paieška.

15.

12/2010 (12- 18 dienomis)

Susitikimas Italijoje.

16.

01/2011

17.

02/2011

Informacijos rinkimas apie Vengrijos kultūrą, analizavimas ir bendrų kultūrų panašumų paieška.

18.

03/2011 (27- balandžio 2 dienomis)

Susitikimas Vengrijoje.

19.

04/2011

20.

05/2011

Informacijos rinkimas apie Turkijos kultūrą, analizavimas ir bendrų kultūrų panašumų paieška.

21.

05/2011 (29 – birželio 4 dienomis)

Susitikimas Turkijoje.

22.

07/2011

23.

08/2011

Viso projekto įvertinimas, baigiamojo pranešimo rašymas, įspūdžių pasidalijimas, internetinio tinklalapio kūrimo užbaigimas, baigiamieji bukletai ir visų baigiamųjų produktų platinimas, sklaida vietiniu ir tarptautiniu mastu (tarptautinėse visuomenės informavimo priemonėse ).

Kultūrų panašumų ir skirtumų ieškojimas:

1. Slovakija – Prosenelių gyvenimas; (Atsakingos mokytojos - Jolita, Irmina, Lineta)

2. Lietuva – Etno kultūros istorija ir gyvenimo stilius (Žemaitija, Mažoji Lietuva); (Jolita, Irmina, Lineta)

3. Lenkija – Gotikinių pilių istorija; (Jolita, Regina)

4. Italija – Regioninė architektūra ir istorija; (Jolita, Regina, Lina)

5. Vengrija – Žymiųjų miestų istorija; (Jolita, Regina)

6. Turkija – Tradicijos, papročiai, gyvenimo būdas ir įvairios ceremonijos.    ( Jolita, Irmina, Lineta)