comen

Comenius projekto dalyviai Nidzicoje (Lenkija)

_____Rugsėjo 27 - spalio 1 dieną Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinės mokyklos Comenius projekto dalyviai lankėsi Lenkijoje, Nidzicos mieste. Susitikimo tema buvo kiekvienos šalies dalyvės gotikinės pilys. Lenkija turi labai daug gotikinių pilių, tai kryžiuočių ordino palikimas. Dauguma iš jų statytos 14-16 amžiais. Lietuva negali pasigirti pilimis (ča jos buvo statomos dažniausiai medinės ir neišliko iki šių dienų), tačiau priristatymas buvo išties įspūdingas: pristatytos žymiausios Lietuvos gotikinės pilys - Gedimino pilies bokštas bei Trakų pilis.
_____Antrąją dieną visi projekto dalyviai išvyko pasižiūrėti Olštyneko muziejaus po atviru dangumi. Nenuostabu, kad atradome daug panašumų  su mūsų kultūra, nes esame kaimynai. Toliau lankėmės Lidzbarko ir Olštyno pilyse, vaikštinėjome po nuostabų Olštyno senamiestį.
_____Trečiąją dieną skyrėme Lenkijos sostinei VaršuvaiLankėmės karališkuosiuose rūmuose, apžiūrėjome nuostabią ekspoziciją. Visus sužavėjo rūmų prabanga ir didybė, nustebino išlikusių daiktų puošnumas ir prabanga.
_____Ketvirtąją dieną praleidome didingoje Malborko (Marienburgo) pilyje. Tai įspūdingiausia ir didžiausia gotikinė pilis Europoje. Pilies eksponzicijoms prižiūrėti prireikė beveik visos dienos.
_____Vėliau išvykome į nuostabų mietsą prie Baltijos jūros – Gdanską. Iš bet kokios vietos senamiestyje matyti Šventos Marijos bažnyčia, kuri, manoma, yra didžiausia plytų bažnyčia pasaulyje. Skaičiuojama, kad joje telpa 25 tūkst. žmonių. Nuo 78 metrų aukščio bokšto atsiveria gražiausias vaizdas Gdanske. Tiesa, į bokštą lipti teko savo kojomis. Visus 405 laiptelius. Tačiau tai, ką išvydome, užgniaužė kvapą.  Nuostabus vaizdas su tolumoje plytinčia Baltijos jūra priminė namus...
_____Penktadienis – liūdna diena, nes teko atsisveikinti su laikinaisiais namais. Mokiniai gyveno šeimose, labai susidraugavo su savo antrosiomis šeimomis, todėl labai sunku buvo išsiskirti. Buvo visko, ir ašarų, ir pasižadėjimų atvykti vieniems pas kitus.
_____Tokie projektai ne tik skatina bendravimą ir bendradarbiavimą bei gilina anglų kalbos žinias, bet ir turtina mokinius. Projekto dalyvių dar laukia išvykos į Italiją, Vengriją bei Turkiją. Dar susitiksime su savo draugais, dar turėsime progų pamatyti nuostabias šalis bei pažinti tolimas kultūras.

Monika Auškalnytė

Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinės mokyklos dvyliktokė