COMENIUS projektas Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinėje mokykloje

_____Gegužės 3-7 dienomis mūsų mokykloje lankėsi svečiai iš 5 šalių: Italijos, Vengrijos, Turkijos, Slovakijos ir Lenkijos. Mokykloje vykdomas Comenius projektas „Kultūrinių vertybių paveldas Europos šalių identite“.  Į Lietuvą įvykdyti trečiąjį mobilumą atvyko 9 vadovai ir 21 mokinys.

Mokiniai apsigyveno šilališkių mokinių namuose, taip jie turėjo puikią galimybę gilinti savo anglų kalbos žinias, plėsti kultūrinį akiratį. Vienas iš esminių projekto uždavinių yra rasti savos kultūros ir kitos šalies kultūrų skirtumus ir panašumus. Gyvendami kartu mokiniai turėjo didžiausią galimybę įvertinti ir susipažinti su kitų šalių papročiais bei kultūra.

_____Pirmadienį vyko oficialus projekto atidarymas, Lietuvos bei kitų šalių prisistatymai. Užsieniečiams mokiniams vyko lietuvių kalbos pamoka, kurioje jie buvo mokomi pagrindinių lietuviškų žodžių, dainavo lietuvių liaudies dainą bei sužinojo keletą faktų apie lietuvių kalbą. Vėliau mokiniai išvyko į ekskursiją po Šilalės miestą, o delegacijų vadovai apsilankė Šilalės savivaldybėje. Susitikimo metu pabendravo su meru A. Ežerskiu, administracijos direktoriumi J. Gudausku, administracijos direktoriaus  pavaduotoju V. Noreika, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja R. Kuzminskaite. Susitikimo metu aptarti projekto tikslai ir  nauda mokykloms. Užsieniečiai pasidžiaugė gražiai tvarkomu Šilalės miestu, pasidžiaugė miestiečių mandagumu ir svetingumu.

_____Lietuvoje vykusio mobilumo metu užsieniečiai turėjo galimybę pamatyti esamą sostinę Vilnių ir buvusią sostinę Trakus, prisiliesti prie mūsų tautos istorijos. Kitą dieną išvykos į Rumšiškių muziejų metu buvo nufilmuotas filmas autentiškoje muziejaus Žemaitijos kaimo aplinkoje „Lietuviška kelionė į praeitį: juokas – puikiausias vaistas“. Kadangi esminis projekto tikslas yra susijęs su Lietuvos etnokultūros istorija ir gyvenimo stiliumi, tai filmas puikiai atitiko temą. Jame užsieniečiai prakalbo žemaitiška šneka, šoko lietuvių liaudies šokius, dainavo lietuvių liaudies dainas. Ketvirtadienį mokiniai su mokytojais vyko į lietuvišką Sacharą – Nidą. Šaltoka diena nesutrukdė pasižiūrėti puikaus kraštovaizdžio, pamatyti kuršiško gyvenimo būdo palikimą. Penktadienį  vyko filmo peržiūra, kurios metu netilo juokas ir geros emocijos. Taigi, juokas iš tiesų geriausiais vaistas.

_____Svečiai išvyko savaitgalį, kartu išsiveždami teigiamas emocijas. Nors keliauninkus lydėjo iš tiesų prasti orai, tačiau Lietuvą jie prisimena su šypsena, nes čia liko tikrai puiki Comenius projekto komanda. Daugelis išsiskiriant braukė ašaras, keitėsi elektroniniais adresais, atminimo dovanėlėmis bei pasižadėjo ir toliau bendrauti. Beje, mūsų mokyklos mokinių dar laukia išvykos į Lenkiją, Italiją, Vengriją bei Turkiją. Taigi, kai kurie matosi tikrai ne paskutinį kartą.